Leczniczy szampon na bazie olejku "cade"- recenzja

Data: Sunday, January 6, 2019 Odsłony: 817
 
 

Skład szamponu podany mi mailowo przez sklep:

Szampon:

 AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCOMIDOPROPYL, BETAINE, CADE ESSENTIAL OIL, BENZYL ALKOHOL, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, METHYLCHLOROISSOTHIAZO-LINONE, METHYLISOTHIZOLINONE

Woda

 AQUA,

SODIUM LAURETH SULFATE,  Anionowa substancja powierzchniowo czynna. Często stosowana również w chemii gospodarczej, ze względu na niski koszt produkcji. SLES stosowany jest przede wszystkim w preparatach myjących do ciała i w płynach do kąpieli oraz w szamponach do włosów, nieco rzadziej występuje w preparatach pielęgnacyjnych jako emulgator.
Jedna z najpopularniejszych substancji myjących - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów.
Substancja o bardzo dobrych właściwościach pianotwórczych. Jest również stosowany jako emulgator. Informacje o możliwych zastosowaniach SLES w kosmetykach dostępne są na stronie Komisji Europejskiej w bazie CosIng.

COCOMIDOPROPYL BETAINE, Amfoteryczna substancja powierzchniowo czynna. Główne zastosowanie to preparaty myjące.
Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych

CADE ESSENTIAL OIL,  Olej cade działa odżywczo i nawilżająco na skórę głowy, chroni przed infekcjami (łuszczyca, łupież, egzema)

BENZYL ALKOHOL, Alkohol aromatyczny . Imituje zapach jaśminu. Znajduje się na liscie potencjalnych alergenów. Konserwant.

SODIUM HYDROXIDE, Substancja higroskopijna, czyli rozpuszczalna w wodzie. Rozpuszczanie wodorotlenu sodu w wodzie odbywa się z wydzieleniem ciepła

SODIUM BENZOATE, Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).

POTASSIUM SORBATE, Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).

METHYLCHLOROISSOTHIAZO-LINONE, Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).

METHYLISOTHIZOLINONE Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem bakteryjnym – mikroorganizmami, które mogą być wprowadzane do produktu poprzez kontakt produktu ze skórą (np. w czasie nabierania kremu palcem) lub otoczeniem.

 


Moja opinia:

Szampon znajduje sie w przezroczystej butelce pojemności 250 ml. Bez problemu możemy obserwować zużycie produktu który jest wydajny. Butelka jest na klik, a jak komuś wygodnie może odkręcić ją.
Konsystencją produktu mnie zaskoczyła bo jest... olejowa tak tak... trzeba uważać by odpowiednia ilość sie nie ześliznęła z ręki, konsystencja sama w sobie jest gęsta i to bardzo, ale jak to z olejem zalecam ostrożność.
Produkt pieni się dość chętnie...i.... zapach.... wędzonka? Dym? Woń przyznam zaskakująca wyczuwalna. Piana zmywa się bez problemowo czemu towarzyszy ciągle woń kosmetyku, która wierzę że może być dla nie jednej osoby zaletą:)
Szampon plącze moje włosy wysokoporowate cieńkie i delikatne...
Używałam odżywki do włosów wzbogacanej keratyną i przyznać muszę że połączenie super jak dla moich włosów. Co do działania samego szamponu muszę pochwalić go za to że bardzo dobrze oczyszcza włosy, przedłuża ich świeżość podkreśla mój naturalny kolor włosów i dzięki niemu zyskują bardzo ładny połysk. Większych problemów ze skórą głowy nie mam po za tym że lubi sie przetłuszczać w przypadku niektórych szamponów tłuste były na drugi dzień w tym przypadku jeszcze drugiego dnia są świeże więc spokojnie mogę myć trzeciego dnia. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam że włosy moje są bardziej lśniące właśnie dzięki temu szamponowi który nie obciąża włosów jest jakby ich więcej.... bo znacznie mniej ich wypada.
Po wysuszeniu są bardziej lśniące i miłe w dotyku i lepiej sie układają. Szampon jest też dobry dla kogoś kto nie ma czasu na olejowanie może nie zastąpi całego zabiegu ale na pewno dobroczynne właściwości szamponu będą zauważone.
Podsumowując jestem zadowolona z tego produktu i gdy sie skończy chętnie sięgnę kiedyś po kolejną butelkę tego produktu w niewygórowanej cenie bo 29pln za 250 ml wydajnego dobrego produktu to nie wiele dla tego polecam osobom borykającym się z problemem przetłuszczającej się skóry głowy zwłaszcza.
Do nabycia w sklepie tajemnicemaroka.pl.

Komentarze

Zostaw komentarz