Recenzja mydła savon noir i rękawica Kissa

Data: Sunday, January 6, 2019 Odsłony: 812

Praktykowany od kilku tysięcy lat, tradycyjny hammam odbywa się w marokańskich łaźniach parowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby celebrować go w domowej łazience. Tylko jak to zrobić dobrze? Czarne mydło BELDI oraz rękawica Kissa, które możecie nabyć w sklepie internetowymTajemnice Maroka.

 

 

Moja opinia:
Rytuał Hammam można wykonywać na dwa sposoby. Tymi sposobami są jako maseczka oraz peeling twarzy i ciała. Każdy sposób jest dobry i sprawdzony przeze mnie. Zanim zaczniemy rytuał Hammam musimy zacząć najpierw od odpowiedniego przygotowania skóry, czyli oczyścić ciało, twarz z wszelkich zanieczyszczań. Podczas mycia nasze pory się otworzą, co pozwoli na lepszą penetrację mydła.
Czarne mydło nakładamy na ciało, twarz, czy też  stopy, oczywiście nie od razu na wszystkie partie ciała. Mydło ma gęstą, ale łatwą do rozprowadzenia konsystencje. Zapach mydła jest specyficzny, nietypowy i intensywny. Kto zna czarne mydło, ten wiem o co mi chodzi. 


Rozmasowane mydło trzymamy na skórze około 10 min na skórze. W tym czasie kosmetyk działa jako peeling enzymatyczny. Po upływie tego czasu wykonujemy okrężnymi ruchami masaż przy użyciu rękawicy Kissa. Rękawica ma drobnoziarnistą strukturę, dzięki temu pozwala usunąć rozpuszczony naskórek i pobudza krążenie. Następnie zmywa. Mydło z łatwością spływa.Po zmyciu i osuszeniu buzi, skóra jest gładka w dotyku, czysta i odświeżona. Zniknął martwy naskórek.  Jeśli będziemy robić regularnie takie zabiegi, stan skóry znacznie się poprawi. Ograniczy występowanie zaskórniaków i wyprysków. Produkt nie podrażnia skóry. Delikatnie obchodzi się z naczynkami. Nawilżenia nie zauważyłam, ale też nie wysuszyło mojej cery. Nakładając  mydło na twarz, musimy pamiętać by omijać okolice oczu.

Podsumowanie: Jestem osobą, która lubi dbać o swoją skórę, dlatego regularnie stosuję podobne zabiegi oczyszczające. Przyznam, że jest to moje pierwsze spotkanie z czarnym mydłem. Jestem mile zaskoczona działaniem. Efekty są widoczne już po pierwszym użyciu. Mydło jest dosyć wydajne, także spokojnie starczy nam na kilka takich zabiegów. Od teraz będę często wracać do czarnego mydła. Skoro się sprawdza, to dlaczego mam już do niego nie wrócić? 

 

W sklepie internetowym Tajemnica Maroko kupicie takie mydło już za 25 zł. Dostępne są z różnymi ekstraktami. Rękawicę Kissa też tam znajdziecie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam TUTAJ

 


 

Kochani, czy poznaliście już działanie czarnego mydła ?

Komentarze

Zostaw komentarz