WYGODNY W UŻYCIU ARABSKI KOHL Zobacz większe

WYGODNY W UŻYCIU ARABSKI KOHL

AK01221

Cena:19,00 zł

Arabski kohl jest to czarny proszek w buteleczce. 

Służy on do makijażu oczu, a oprócz walorów estetycznych także zdrowiu oczu, jest pomocny w wielu chorobach takich jak zapalenie spojówek, czy zaczerwienienia, wybiela on białko oka, czerwone plamki znikają, co sprawia , że oko staje się czystsze, bielsze, bardziej przejrzyste, atrakcyjniejsze, pięknie kontrastując z tęczówką oka. Kohl znany był i stosowany już przez egipskie królowe, pierwotnie jako ochrona przed dolegliwościami oczu. Sądzono również, że przyciemnienie wokół oczu będzie chroniło przed ostrymi promieniami słonecznymi. W Indiach używano kohl jako kosmetyk. Ponadto matki miały zasosować kohl na oczy ich dzieci zaraz po urodzeniu, jedni czynili to dla wzmocnienia wzroku dziecka, a inni aby chronić dzieci przed złymi mocami. Dzisiaj to prawdziwa gratka dla miłośniczek czerni na oczach!!!

Kohl zawiera w sobie wyselekcjonowane mieszanki ziół i innych składników tak dobrane, że oprócz intensywnie czarnej pigmentacji działa na oczy pielęgnacyjnie.

Kohl zamyka naczynka krwionośne w oku, sprawiając, że tęczówka staje się bardziej wyrazista. Chroni oczy przed słońcem (tlenek cynku), pyłem czy piaskiem, przynosi ulgę zmęczonym, podrażnionym i zaczerwienionym oczom, dzięki swoim leczniczym właściwościom.

Kohl powszechnie stosowany jest we wszystkich krajach arabskich i w Indiach. Jako ochrona jest używany głównie przez kobiety ale również przez mężczyzn i dzieci.

Kohl pozwala osiągnąć niesłychany piorunujący, orientalny wygląd, przy jego pomocy można uzyskać bogatą paletę efektów, od subtelnego po wyrazisty, oczy wyglądają zmysłowo. W prezentowanym kosmetyku kohl jest coś urzekającego. Może magia tradycji, ale kohl sprawia, że makijaż staje się czymś więcej niż codzienną rutynową czynnością, to nasza kobiecość.

Uwaga: Stosować niewielką ilość, opakowanie wystarczy na pół roku, produkt naturalny, wygodny w użyciu z aplikatorem.

Skład: Kohl Powder, Zinc Oxide, Amorphous Black, Fennel Extract, Neem, Herbs, Cassia Absus

Wyprodukowano: Pakistan,  Sprowadzono: Maroko,  Data ważności: 10.2019  Waga: 4,5g

Produkty powiązane