ARABSKI KOHL ! MAGIA TRADYCJI Zobacz większe

ARABSKI KOHL ! MAGIA TRADYCJI

AK0119

Stan na magazynie: 12

Cena:12,00 zł

Arabski kohl jest to czarny proszek lub w postaci kremu. Służy do makijażu oczu, a oprócz walorów estetycznych także zdrowiu oczu. 

Jest pomocny w wielu jego chorobach takich jak zapalenie spojówek, czy zaczerwienienia, wybiela on białko oka, czerwone plamki znikają. Sprawia że oko staje się czystsze, bielsze, bardziej przejrzyste, atrakcyjniejsze, pięknie kontrastuje z tęczówką oka. Kohl znany i stosowany był już przez egipskie królowe, pierwotnie jako ochrona przed dolegliwościami oczu. Sądzono również, że przyciemnienie wokół oczu będzie chroniło przed ostrymi promieniami słonecznymi. W Indiach używano kohl jako kosmetyk. Ponadto matki stosowały kohl na oczy ich dzieci zaraz po urodzeniu, jedni czynili to dla wzmocnienia wzroku dziecka, a inni aby chronić dzieci przed złymi mocami. Dzisiaj to prawdziwa gratka dla miłośniczek czerni na oczach!

Kohl zawiera w sobie wyselekcjonowane mieszanki ziół i innych składników tak dobrane, że oprócz intensywnie czarnej pigmentacji działa na oczy pielęgnacyjnie.

Kohl zamyka naczynka krwionośne w oku, sprawiając, że tęczówka staje się bardziej wyrazista. Chroni oczy przed słońcem (tlenek cynku), pyłem czy piaskiem, przynosi ulgę zmęczonym, podrażnionym i zaczerwienionym oczom dzięki swoim leczniczym właściwościom.

Kohl stosowany jest we wszystkjch krajach arabskich oraz w Indiach dla przyciemnienia górnej i dolnej powieki. Jako ochrona jest używany głównie przez kobiety ale również przez mężczyzn i dzieci.

Kohl pozwala osiągnąć niesłychany piorunujący, orientalny wygląd, przy jego pomocy można uzyskać bogatą paletę efektów, od subtelnego po wyrazisty, oczy wyglądają zmysłowo. W prezentowanym kosmetyku kohl jest coś urzekającego. Może magia tradycji, ale kohl sprawia, że makijaż staje się czymś więcej niż codzienną rutynową czynnością, to nasza kobiecość.

Uwaga: Stosować niewielką ilość, opakowanie wystarczy na pół roku, produkt naturalny

Skład: Zinc Oxide, Waxes, Processed Carbon Black, Herbs, Clafified Butter, Cinnamomum Camphora

Wyprodukowano: Pakistan,  Sprowadzono: Maroko,  Data ważności: 09.2018  Waga: 2,5 g

Produkty powiązane