NATURALNY OLEJEK CYTRYNOWY Zobacz większe

NATURALNY OLEJEK CYTRYNOWY

OC8676

Ostatnie egzemplarze!

Stan na magazynie: 4

Cena:25,00 zł

Olejek cytrynowy jest uzyskiwany przez tłoczenie na zimno skórki owocu cytryny.Jego kolor jest jasnożółty. Pachnie świeżo, owocowo i dość ostro.

Olejk cytrynowy ma właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze, które sprawiają, że skutecznie działa przeciwko infekcji. Pomaga on również w rekonwalescencji. Przez rozcieńczenie krwi i wzmocnienie naczynia krwionośne, olejek cytrynowy zmniejsza ryzyko zapalenia żył i zakrzepicy. Działa pozytywnie na niedokrwistość, trądzik różowaty i przeciwko miażdżycy.

Olejek z cytryny leczy problemy skórne, takie jak czyraki, brodawki, opryszczka, zaskórniaki i nadmiar sebum.

Innym wskazaniem do stosowania olejku z cytryny jest oczyszczanie układu pokarmowego. Łagodzi ból żołądka i jelit, może być stosowany przeciw pasożytom.

Moczopędnie, olejek zapobiega kamicy układu moczowego. Ta właściwość sprawia, że jest skuteczne w odchudzaniu. Olejek z cytryny zmieszany z innymi olejami do odchudzania, zapewnia dalsze wsparcie w ramach diety, program odchudzania, aby usunąć cellulit i skórkę pomarańczową. W namaszczenie olejek cytrynowy zapobiega starzeniu się skóry i jest doskonałym anty-aging.

Olejek eteryczny z cytryny łagodzi dolegliwości związane z problemami krążenia: hemoroidy, zastój żylny, ciężkich nóg ...

Olejek cytrynowy jest idealny dla dzieci osłabionych, w powtarzających się chorobach zakaźnych: olejek stymuluje namnażanie białych krwinek, które chronią przed infekcjami.

Olejek z cytryny doceniany jest w dezynfekcji i odkażaniu powietrza. 

Zastosowanie olejku cytrynowego

Oto kilka przykładów z użyciem olejku z cytryny w transmisji, masażu i inhalacji.

W alergii

- W przypadku alergicznego nieżytu nosa, przygotować mieszaninę trzech kropli olejków eterycznych z cytryny, trzech kropli olejków eterycznych z eukaliptusa i trzech kropli olejków eterycznych z drzewa herbacianego w dyfuzorze lub misce. Mieszaninę pozostawia się do rozpraszania w powietrzu.

Masaż

- W przypadku skóry tłustej wykonywać masaż twarzy mieszaniną jednego do dwóch kropli olejku z cytryny z łyżeczką olejku roślinnego (np słodkich migdałów).

- W zaburzeniach trawienia, masować brzuch w kierunku ruchu wskazówek zegara jedną lub dwoma kroplami olejku z cytryny połączonej z łyżką oleju roślinnego.

Na drogi oddechowe

- W leczeniu bólów głowy, problemy skórnych oraz przeciwdziałaniu na zmarszczki, wymieszać trzy krople olejku z cytryny w łyżce miodu i rozcieńczyć wszystko w ciepłej wodzie. Następnie wdychać preparat.

 Przeciwskazania stosowania olejku z cytryny

Cytrynowy olejek może powodować podrażnienie skóry i reakcje alergiczne na najbardziej wrażliwą skórę, na zewnętrznie zaleca się rozcieńczyć go przed użyciem.

Nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych po zastosowaniu olejku z cytryny: Cytrynowy olejek jest fotouczulający.

Olejek z cytryny nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Poj.: 30ml  Wyprodukowano i sorowadzono: Maroko  Data ważności: koniec 2020

Produkty powiązane